Parlamentarai siūlo įpareigoti visus paspirtukų vairuotojus dėvėti šalmus

salmusDu Seimo nariai siūlo nustatyti prievolę visiems paspirtukų vairuotojams, nepaisant jų amžiaus, dėvėti šalmus.

Konservatorius Andrius Vyšniauskas ir socialdemokratas Julius Sabatauskas registravo Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisą, kad visi paspirtukų ir kitų elektrinių mikrojudumo priemonių vairuotojai privalėtų dėvėti šalmus.

Taip pat numatoma, kad tais atvejais, kai elektrinė mikrojudumo priemonė yra nuomojama, šalmą suteikti privalėtų jos nuomotojas.

Pernai Seimas reglamentuodamas paspirtukų naudojimą eisme nustatė, kad šalmai privalomi tik jaunesniems nei 18 metų asmenims.

„Tuomet rengiant pakeitimų paketą, vienas iš siūlymų buvo paspirtukų vairuotojams taikyti reikalavimą dėvėti šalmą. Vis dėlto tuo metu nusileista paspirtukų nuomotojams, kurie sakė, kad toks reikalavimas būtų techniškai sunkiai įgyvendinamas. Tai nėra tiesa, ir kitų kitų šalių, pavyzdžiui, Australijos ar Izraelio, atvejai rodo, kad techninės galimybės nuomojant paspirtuką prie jo pridėti šalmą yra, ir tai nekainuoja daug“, – teigė vienas iš projekto iniciatorių A. Vyšniauskas.

„Turime pagaliau suprasti, kad eismo dalyvių saugumas yra aukščiausias prioritetas“, – pabrėžė jis.

J. Sabatausko teigimu, eismo įvykiuose, kuriuose dalyvauja elektriniai paspirtukai, dominuoja daugybinės traumos, reikšminga jų dalis – galvos traumos.

„Tokios traumos ne tik kelia didžiausią pavojų gyvybei, bet ir yra ilgai ir sunkiai gydomos, neretai jų pasekmės juntamos visą gyvenimą. Tai labai brangiai kainuoja tiek nukentėjusiam, tiek valstybei. Tad šalmų privalomumas visiems elektrinių paspirtukų vairuotojams išties būtų labai reikšmingas žingsnis didinant šių transporto priemonių vairuotojų saugumą“, – tvirtino politikas.

Seimo priimti paspirtukų naudojimo sugriežtinimai, tarp jų – važiuoti pėsčiųjų takais, vežti keleivius, bet kur statyti – įsigaliojo nuo šių metų sausio 1 dienos.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode