Ekranai. Be jų dažnas nebeįsivaizduojame savo gyvenimų. Turėdami kelias laisvas minutes, jas leidžiame prie telefonų ar televizoriaus ekranų. Tokį laiko leidimo pavyzdį rodome ir vaikams. Konsultuoja vaikų psichologė-psichoterapeutė Aistė Urbonavičė.
PSDF lėšomis bus kompensuojami enteriniai mišiniai ir patobulintos gliukozės stebėjimo sistemos
Nuo rugsėjo 5 d. įsigaliojantys medicinos pagalbos priemonių kompensavimo pakeitimai pagerins enterinį maitinimą gaunančių ir diabetu sergančių pacientų priežiūrą.
Kas yra limfodrenažinis masažas ir kam jis naudingas?
Limfodrenažinis masažas – tai unikali masažo technika, skirta pagerinti limfos apytaką organizme. Šis masažas yra ypač populiarus tarp tų, kurie siekia pagerinti savo sveikatą, sustiprinti imuninę sistemą ar tiesiog jaustis lengviau ir energingiau. Jei niekada nebandėte limfodrenažinio masažo, verta sužinoti, kuo jis gali būti naudingas jūsų organizmui.
Kaip nuo galvos skausmo pagydo cukraus tabletė
Išvertus iš lotynų kalbos „placebo“ reiškia „aš padėsiu“, „aš pamaloninsiu“. Placebas – tai tariamas vaistas, neturintis tam tikram vaistui būdingų savybių, o tik kvapu, skoniu, spalva, forma, išvaizda primenantis tikrus vaistus, pvz., tabletė, kapsulė.
Santaros klinikose vaikų kaulų navikai gydomi Lietuvoje dar netaikytu metodu
Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos centre atliktos pirmosios operacijos, kurių metu pritaikytas iki šiol Lietuvoje nenaudotas metodas. Naviko pažeistas kaulas apšvitintas itin didele jonizuojančios spinduliuotės doze, o ne pašalintas kaip įprasta. Apšvitintas tik trumpam iš įprastos vietos išimtas kaulas, taip išvengiant spinduliuotės poveikio pacientui.
Dantų nelygumai ir spalvos pokyčiai: kaip atgauti pasitikėjimą savimi?
Šypsena – tai pirmas dalykas, kurį pastebi aplinkiniai, todėl nenuostabu, kad dantų išvaizda turi didžiulę įtaką mūsų pasitikėjimui savimi. Deja, dantų nelygumai ir spalvos pokyčiai gali tapti tikru iššūkiu, trukdančiu drąsiai šypsotis ir jaustis gerai savo kūne. Tačiau šiuolaikinė odontologija siūlo daugybę sprendimų, kurie gali padėti ne tik atkurti, bet ir sustiprinti jūsų pasitikėjimą.
Šią vasarą sergančiųjų COVID-19 daugiau nei pernai, teigia NVSC
Šią vasarą sergančiųjų COVID-19 liga registruojama daugiau nei pernai, trečiadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).
Jo duomenimis, nuo liepos mėnesio šios ligos atvejų vis daugėjo, tik pastarąją savaitę (rugpjūčio 12–18 dienomis) šiek tiek sumažėjo: 28-ąją savaitę fiksuoti 267 susirgimai, 29-ąją savaitę – 347, 30-ąją – 648, 31-ąją – 807, 32-ąją – 1407, 33-ąją –1377.
Vaistininkė – kas yra elektrolitai ir kuo jie padeda organizmui?
Vis dažniau internete galima pamatyti rekomendacijas vartoti elektrolitus ne tik po virškinamojo trakto sutrikimų, bet ir prevenciškai – sportuojant ar netgi prieš skrydį lėktuvu. Nors elektrolitų tirpalų nauda po įvairių sveikatos problemų yra neginčijama, kyla klausimas: ar tikrai verta juos vartoti ir kasdieninėse situacijose? Vaistininkė Sigita Korbutaitė pasidalijo įžvalgomis, kaip vartoti elektrolitus, kokia rizika kyla perdozavus ir apie populiarių gėrimų su vitaminais vartojimą.
Mažeikiuose prasidės kraujo donorystės turas
Aikštėje prie Mažeikių kultūros centro antradienį startuos Nacionalinio kraujo centro (NKC) organizuojamas kraujo donorystės turas „Gyvybės Kelionė 2024“.
Papildomi 94 mln. sveikatos priežiūros paslaugoms apmokėti – daugiau paslaugų pacientams
Šiandien Privalomojo sveikatos draudimo taryboje pasiūlyta skirti 67 mln. eurų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto rezervo atsiskaityti už gydymo įstaigų suteiktas viršsutartines sveikatos priežiūros paslaugas. Dar 27 mln. Eur skirti iš PSDF biudžeto lėšų.
Pacientai įvertino nuotolinės prekybos receptiniais vaistais privalumus
Lietuvos gyventojai palankai vertina galimybę receptinius vaistus įsigyti internetu, tačiau dažniausiai juos perka fizinėse vaistinėse. Dažniau pirkti nuotoliniu būdu juos paskatintų didesnis vaistų asortimentas, greitesnis ir nemokamas pristatymas, galimybė pasikonsultuoti su vaistininku realiu laiku. Tai rodo Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM), Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) ir Vilniaus universiteto (VU) inicijuotos apklausos rezultatai, kurie praėjusį mėnesį buvo pristatyti socialiniams partneriams – vaistinių, savivaldybių, sveikatos priežiūros specialistų, farmacijos specialistų, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei pirminės sveikatos priežiūros įstaigų atstovams.
Savivaldybės galės ilgiau teikti paraiškas medikų pritraukimui finansuoti
Savivaldybės galės ilgiau pretenduoti į lėšas medikų pritraukimui – Sveikatos apsaugos ministerija pratęsė terminą mėnesiui, iki š. m. rugsėjo 30 d., paraiškų teikimui. Tų savivaldybių, kurių paraiškos jau yra pateiktos arba bus pateiktos nelaukiant termino pabaigos, vertinimas prasidės iš karto, eiliškumo tvarka, tad jos dėl termino pratęsimo nepatirs nepatogumų.
Masažas – grožiui ir sveikatai
Masažas – tai ne tik malonus laisvalaikio praleidimo būdas, bet ir veiksminga priemonė padedanti pagerinti tiek fizinę, tiek psichinę sveikatą bei išsaugoti grožį. Tai yra tobulas pasirinkimas bet kokio amžiaus, fizinės ištvermės ir kitų charakteristikų asmenims. Svarbiausia, žinoma, geras specialistas, kuris atliks masažą profesionaliai. Taip, kad nauda būtų ne tik kūnui, tačiau ir sielai.
Su kokiomis bakterijomis apsimoka draugauti?
Žodis „bakterijos“ dažniausiai mums sukelia nemalonias asociacijas su įvairiomis ligomis, sezoniniais negalavimais. Tačiau, bakterijos, kaip ir žmonės, yra skirstomos ne tik į blogas, bet ir geras. Gerąsias bakterijas vadiname probiotikais, o tikrai geri probiotikai yra tie, kurie paruošti pagal japonų mokslininko Dr. Ohhiros parengtą metodiką.
Vairuotojo medicininė pažyma – dėl saugumo, kurio esame verti visi. Konsultuoja šeimos gydytoja
Vairuotojai turėtų eiti į medicininės pažymos patikrą ne tik dėl to, kad to reikalauja įstatymas, tačiau pirmiausia – dėl savęs. Juk būdami sveiki – mes tuo pačiu esame ir atsakingesni kelių eismo dalyviai.
Tiesa, kol vieni tai supranta, kiti galvoja, kad vairuotojo medicininė pažyma yra perteklinis dalykas. Tačiau ar tikrai? Konsultuoja šeimos gydytoja Jūratė.
Maisto papildai – geros sveikatos šaltinis
Maisto papildai dovanoja gerą sveikatą, žvalumą ir energiją kasdien. Jie aprūpina organizmą trūkstamomis medžiagomis – mineralais bei vitaminais ir padeda palaikyti subalansuotas organizmo funkcijas. Vartoti maisto papildus yra puiki galimybė, nes netgi tada, kai organizme nieko netrūksta, galima tik dar labiau sustiprinti imunitetą bei žvalumo lygį, kas dovanoja kur kas geresnę savijautą.
Vasaros metu išprakaituoti mikroelementai ir vitaminai – kokie simptomai išduoda jų disbalansą?
asara – puikus metas pasirūpinti savo sveikata. Šiuo laikotarpiu gausu šviežių vaisių ir daržovių, o saulės spinduliai, veikdami odą, padidina vitamino D atsargas. Visgi, svarbu nepamiršti, kad ir šiltuoju metų sezonu kyla tam tikra grėsmė, galinti išbalansuoti organizmo veiklą – tai kartu su didesniu prakaitavimu prarandami mikroelementai ir vitaminai. Kokie simptomai leidžia jų disbalansą pastebėti laiku ir kaip užtikrinti, kad organizmui šių elementų nepritrūktų? Plačiau apie tai pasakoja Vilniaus „InMedica“ klinikos šeimos gydytoja Inga Evaltaitė-Budvytienė.
Kiek kainuoja dantų implantavimas?
Šiandien dantų implantus renkasi vis daugiau Lietuvos gyventojų, norinčių susigrąžinti gyvenimo komfortą netekus dantų. Dažnai pacientams kyla klausimas, kiek kainuoja dantų implantavimas? Šiame straipsnyje, klinikos ,,Dentaplanas“gydytojai pasidalins įžvalgomis kokia yra implantų kaina ir pateiks papildomos naudingos informacijos.
Mokslas, slypintis už veido valymo: kaip veikia veido prausikliai ir kodėl jie būtini mūsų grožio rutinoje
Per tūkstančius metų, valymo rutina nuėjo ilgą kelią – nuo paprasto odos šveitimo iki šiuolaikinių atsipalaidavimo, odos sveikatos ir išvaizdos gerinimo ritualų. Net muilas, kaip pagrindinė valymo priemonė, taip pat patyrė reikšmingų pokyčių – atsirado daugybė jo variantų ir patobulintų sudedamųjų dalių. Taip po truputį išsivystė įvairūs odos prausikliai, leidžiantys kovoti su įvairiais dermatologiniais sutrikimais, tokiais kaip spuogai, rožinė, atopinis dermatitas, fotosenėjimas ar jautri oda. Šiomis dienomis, prausikliai bei valikliai yra būtina ir naudinga kosmetikos priemonė, naudojama šalia kitų gydančių priemonių. Estetinės dermatologijos iškilimas dar labiau pabrėžė odos valymo svarbą – tiek kasdienėje priežiūroje, tiek ruošiantis įvairioms estetinėms procedūroms. Apžvelkime mokslą, slypintį už veido valymo ir veido prausiklių.
Respublikinio priklausomybės ligų centrui vadovaus A. Širvinskienė
Respublikiniam priklausomybės ligų centrui (RPLC) nuo rugpjūčio vadovaus Aušra Širvinskienė, pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).
Iki 2026-ųjų pabaigos 6 tūkst. medikų bus apmokyti dirbti krizių, karo padėties metu
Iki 2026 metų pabaigos šeši tūkstančiai medikų ir kitų sveikatos sistemos darbuotojų turės būti apmokyti dirbti krizių, ekstremalių situacijų ar karo padėties metu, antradienį paskelbė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).
Anot ministerijos, iš viso pagal mokymų programą iki 2025-ųjų vidurio planuojama apmokyti tūkstantį specialistų, daugiau nei pusę iš jų – iki šių metų pabaigos.
Per dvi dienas pacientų pavežėjimo paslauga Lietuvoje suteikta 242 kartus
Per dvi dienas pacientų pavežėjimo paslauga Lietuvoje suteikta 242 kartus, sulaukta per 2 tūkst. skambučių.
„Per dvi dienas mes sulaukėme šiek tiek daugiau negu 2 tūkst. skambučių, iš tų beveik 2,2 tūkst. skambučių yra užregistruoti 242 pervežimai visoje Lietuvoje“, – antradienį LRT radijui sakė Greitosios medicinos pagalbos tarnybos generalinis direktorius Nerijus Mikelionis.
Pacientų pavežėjimas visoje Lietuvoje pradėtas po bandomojo projekto, vykdyto nuo 2023-iųjų rugpjūčio 20-yje savivaldybių. Jo metu paslauga suteikta beveik 16 tūkst. kartų.
Saugiai ir smagiai: kuo pasirūpinti vandens sporto entuziastams?
Vasaros sezono metu visi ieškome vaizdais užburiančių krantų įsimintinoms atostogų akimirkoms. Be atostogų, leidžiančių susipažinti su gamta, dar vienas svarbus prioritetas – linksmos ir aktyvios veiklos. Vandens sportas – vienas iš tokių užsiėmimų, kuris suteiks neįtikėtinai daug įspūdžių, jaudulio ir gerų emocijų.
Valstybinė ligonių kasa galės efektyviau ginti pacientų interesus
Seimas pritarė Sveikatos draudimo įstatymo pakeitimams, kurie leis nuo 2025 m. liepos 1 d. Valstybinę ligonių kasą prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ir penkias teritorines ligonių kasas sujungti į vieną juridinį vienetą. Taip pat priimtomis įstatymo pataisomis VLK direktoriui įtvirtinta teisė taikyti minimalias poveikio priemones gydymo įstaigoms, vaistinėms ir kitiems ūkio subjektams, pažeidusiems teisės aktus.
Nuo liepos 1 d. įsigalioja atnaujintas kompensuojamųjų vaistų kainynas
„Kompensuojamųjų vaistų kainynas yra atnaujinamas du kartus per metus, siekiant užtikrinti pacientams gydymą reikalingomis veikliosiomis medžiagomis. Kainyne esančių vaistų skaičius nuolat svyruoja, atsiranda naujų kompensuojamų vaistų, kai kurių kainyno grupių sudėtis keičiasi dėl visose ES šalyse atsirandančių laikinų tiekimo sutrikimų, tačiau svarbu, kad kiekvienoje vaistų grupėje pacientai galėtų rasti jų ligai gydyti reikalingą veikliąją medžiagą, vaisto formą ir stiprumą.
Kaip pasirinkti tinkamą psichinės sveikatos specialistą vaikui?
Pasirinkti tinkamą psichinės sveikatos specialistą vaikui yra svarbus sprendimas, kuris gali turėti didelę įtaką vaiko gerovei ir vystymuisi. Štai keletas patarimų ir gairių, į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis specialistą.
Alergijų tyrimų rinką ketina supurtyti vietos verslininkai: įsijungė mokslininkai ir dirbtinis intelektas
Medicinos laboratorijų įrangos verslu bei papildų gamyba užsiimantys Lietuvos verslininkai žengia į naują nišą – alergijų tyrimų rinką. Gavusi banko finansavimą, įmonė „Imunodiagnostika“ savo skaitmeninėse klinikose vartotojams pasiūlys naują beveik penkerius metus kurtą molekulinį kraujo tyrimų modelį.
Bandomojo SAM projekto metu atlikta virš 15 tūkst. pacientų pavežėjimų
Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) vykdant bandomąjį projektą, atlikta virš 15 tūkstančių pacientų pavežėjimų.
Psichikos sveikatos stiprinimui – emocinės pagalbos programos, mokymai specialistams ir visuomenei
Siekiant didinti visuomenės psichologinio atsparumo įgūdžius, bus stiprinamas psichikos sveikatos raštingumas, atsiras pirmosios emocinės pagalbos įgūdžių stiprinimo programos, bus atnaujinta stigmatizavimo mažinimo iniciatyvų mokymų medžiaga ir vykdomi mokymai specialistams bei visuomenės grupėms. Šioms ir kitoms psichikos sveikatos priemonėms Sveikatos apsaugos ministerija suplanavo 5,4 mln. Eur investicijų iš Europos socialinio fondo ir bendrojo finansavimo lėšų.
Sveikatos priežiūros specialistams pritraukti – beveik 23 mln. Eur investicijų
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kviečia šalies savivaldybes teikti paraiškas sveikatos priežiūros specialistų pritraukimui ir išlaikymui. Tam numatyta beveik 23 mln. Eur investicijų iš Europos socialinio fondo ir bendrojo finansavimo lėšų. Priemonėmis didelis dėmesys skiriamas specialistų pritraukimui į regionus, sveikatos mokslų srities studijų populiarinimui, skiriant įvairias finansines paskatas. Tikimasi, kad tai ne tik padės spręsti medikų trūkumo problemą, tačiau ir pagerins sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą pacientams.