Petreikis

Rūdninkų gyventojai jaučiasi nesaugūs: prašo apšviesti miestelį, pagerinti mobilųjį ryšį

nesaugusRūdninkų gyventojai sako dėl poligone apgyvendintų neteisėtų migrantų besijaučiantys nesaugūs: iš valdžios prašo pasirūpinti geresniu miestelio apšvietimu, senyvo amžiaus žmonėms išdalinti pagalbos mygtukus, užtikrinti geresnį mobilųjį ryšį, užtikrinti, kad visa teritorija, kur apgyvendinti migrantai, būtų aptverta.

Nemokamos vasaros stovyklos – vienas iš būdų kompensuoti dėl pandemijos patirtus mokymosi praradimus

stovyklosĮsibėgėjus vasarai įvairiose šalies vietose vyksta valstybės lėšomis finansuojamos, nemokamos stovyklos vaikams, dėl nuotolinio mokymosi patyrusiems daugiausiai sunkumų. Stovyklų rengėjai išties pasistengė, kad karantino metu gyvo bendravimo, iššūkių, nuotykių pasiilgę vaikai jų kuo daugiau patirtų teminėse stovyklose, o sykiu papildytų savo žinias, įtvirtintų įgūdžius.

Dieveniškių bendruomenės atstovai: buvome šokiruoti valdžios požiūrio į mus

sokiruotiŠalčininkų rajono Dieveniškių bendruomenės atstovai sako labiausiai buvę šokiruoti valdžios požiūrio į vietos gyventojus, nes apie sprendimą miestelyje apgyvendinti neteisėtus migrantus su jais nebuvo tariamasi.

„Buvome sugluminti, šokiruoti, įžeisti tokia žinia, bet svarbiausia – tokiu požiūriu į mus, vietos gyventojus“, – per spaudos konferenciją ketvirtadienį Seime sakė Dieveniškių bendruomenės atstovė Liuba Poliak.

Ministerija skyrė lėšų nemokamoms plaukimo pamokoms 8000 pradinukų

skureŠvietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) skyrė 430 tūkst. eurų projektui „Mokausi plaukti“, tikimasi, kad tai leis užtikrinti nemokamas plaukimo pamokas 8 tūkst. pradinukų.

Kaip ketvirtadienį informavo ministerija, lėšos šiam projektui šiemet didėja 2,5 karto. Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Linas Obcarskas sako, kad iniciatyva pasiteisino „šimtu procentų“.

Prezidentas kreipėsi į nevakcinuotus žmones: pasiskiepykite ne dėl kitų, o dėl savęs

savesPrezidentas Gitanas Nausėda ragina žmones pasiskiepyti nuo koronaviruso bei klausyti specialistų, o ne socialinių tinklų aktyvistų.
„Noriu dar kartą paskatinti pasiskiepyti. Ne dėl to, kad kažkas verčia tai daryti ar kažkas skatina tai daryti. Pasiskiepykite dėl savęs, dėl savo artimųjų, dėl visos visuomenės saugumo“, – po susitikimo su sveikatos ekspertais sakė G. Nausėda.

Trečiųjų šalių darbuotojams – muitų lengvata dėl asmeninių daiktų įsivežimo

muituSiekiant padėti sklandžiai į Lietuvą persikelti čia investuojančių trečiųjų šalių įmonių darbuotojams, jiems nebereikės mokėti mokesčių už asmeninių daiktų įsivežimą. Vyriausybė trečiadienį svarstys Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyvai atleisti į Lietuvą dirbti atvykstančius asmenis nuo muitų ir importo PVM mokesčio asmeniniam daiktams perkelti. Šie pakeitimai ypač aktualūs į Lietuvą persikeliančioms ar tai padaryti dar svarstančioms Baltarusijos bendrovėms.

Lietuva dovanoja Taivanui 20 tūkst. vakcinos dozių

dovanojaŠiandien iš Ekstremalių sveikatai situacijų centro sandėlių Taivanui išsiųsta 20 tūkst. „Vaxzevria“ (gam. „AstraZeneca“) dozių. Tai Lietuvos dovana po to, kai Taivanas prieš porą mėnesių kreipėsi pagalbos padėti kovoje su klastinga koronaviruso infekcija.

Svarbiausi pirmadienio įvykiai

pirmaadBNS pateikia svarbiausių pirmadienio naujienų Lietuvoje ir užsienyje apžvalgą:

Migrantų krizė:

* Praėjusią parą pasieniečiai sulaikė dar 131 iš Baltarusijos neteisėtai sieną kirtusius migrantus, bendras jų skaičius šiemet iš viso siekia 2730.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode