Nuo sausio – pasikeitimai atliekų išvežime

susitikimasŠiemet nuo sausio 1 d. Mažeikių rajone pakuočių atliekas surenka ir išveža kitas surinkėjas – UAB „Virginijus ir Ko“. Pagal jo sudarytą grafiką popieriaus ir plastiko pakuočių atliekos iš privačių namų valdų bus išvežamos kartą per mėnesį, stiklo pakuotės – kartą per 3 mėnesius. Tokius pakuočių atliekų surinkimo dažnius nustatė Aplinkos ministerija.

Mažeikių rajono savivaldybės vadovai susitiko su atliekų tvarkymo įmonių vadovais. Aptarta pasikeitusi pakuočių ir stiklo atliekų išvežimo tvarka, naujojo atliekų vežėjo sudaryti atliekų išvežimo grafikai, galimybės juos keisti pagal gyventojų poreikius ir kt.

Susitikime dalyvavo Savivaldybės merė Rūta Matulaitienė, vicemerė Kristina Juškevičienė, Telšių regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) direktorius Vidimantas Domarkas, atliekų tvarkymo specialistas kontrolierius Mažeikiuose Ernestas Malakauskas, UAB „Virginijus ir Ko“ direktorius Virginijus Skublickas, bendrovės Telšių atliekų rūšiavimo padalinio vadovė Dovainė Zibartaitė-Petrušonienė.

Kalbėta, jog pasikeitusi atliekų išvežimo tvarka kelia nerimą gyventojams. Pakuočių ir stiklo atliekos bus išvežamos rečiau, kas 4 savaites, ir gali nebetilpti į joms skirtus konteinerius. Kai kur komunalinės ir pakuočių bei stiklo atliekos skirtingų vežėjų išvežamos skirtingomis dienomis. Pasigesta informacijos gyventojams – neišdalinti grafikai.

Aptartos galimybės laiku išvežti pakuočių ir stiklo atliekas. Viena jų – didinti išvežimo dažnumą arba suteikti papildomą konteinerį tais atvejais, jei tris kartus iš eilės privačių namų valdų pakuočių konteineris bus perpildytas ir pakuotės papildomai sudėtos į maišą prie konteinerio. Dėl papildomo konteinerio gyventojai turėtų kreiptis į vežėją ar TRATC.

Sutarta stebėti išvežamų atliekų kiekius, nustatyti poreikį ir pagal tai derinti atliekų išvežimo dažnį. Vežėjai gyventojams artimiausiu metu išdalins naująjį grafiką.

Primenama: gyventojai kviečiami atsakingai rūšiuoti atliekas, nemesti pakuočių į mišrių atliekų konteinerius. Jei pakuočių atliekos tvarkingai sudėtos, bet netelpa į konteinerį, dėti jas į maišus ir kartu su konteineriu išstumti grafike nurodytą išvežimo dieną. Atliekų išvežimo grafikas paskelbtas Mažeikių rajono savivaldybės interneto svetainėje www.mazeikiai.lt/savivaldybe/struktura-ir-kontaktinė-informacija/administracija/vietinio-ūkio-skyrius/atliekų-tvarkymas/.

Seniūnų, seniūnaičių ir daugiabučių gyventojų prašoma, pastebėjus pakuočių atliekomis perpildytą bendro naudojimo (kolektyvinį) konteinerį, pranešti UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ tel. +370 650 50 843 ar el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., nurodant konteinerio paskirtį (popieriaus, plastiko, stiklo) ir stovėjimo vietą.

Mazeikiai.lt nuotr.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode