Po ketverių metų pertraukos Sartuose vyks žirgų lenktynės

sartaiPo ketverių metų pertraukos šeštadienį Sartuose vyks žirgų lenktynės, jose dalyvaus 38 ristūnai žirgai.

Kaip pranešė organizatoriai, lenktynėse numatyti septyni važiavimai, iš jų vienas – tarptautinis, į kurį atvyksta užsienio šalyse registruoti žirgai.

 

Pirmą kartą lenktynėse bus apdovanoti 2023 metų ristūnų sporto lyderiai trijose nominacijose: „Lietuvos rekordas“, „Metų treneris“ ir „Metų vadeliotojas“.

„Įsteigti nominacijas įkvėpė 2023 metų ristūnų žirgų ir vadeliotojų aukšto meistriškumo rezultatai bei sparčiai didėjantis profesionalumas. Simboliška apdovanojimus skelbti Sartuose – čia vyksta vienos iš didžiųjų metinių ristūnų žirgų lenktynės ir didžiausias šiam sportui skirtas renginys Lietuvoje. Lenktynės tradiciškai pateks į istoriją, o laimėtojus minėsime visus metus“, – sako Respublikinės lenktyninių žirgų lygos direktorė Joana Kėrytė. 

Aukščiausią prizinę vietą laimėjusiam duetui atiteks gūnia su užrašu „Sartai 2024“. Ristūną tradiciškai papuoš vainikas, o vadeliotojui atiteks piniginis prizas. Šių metų bendra prizų vertė – nuo 2,8 tūkst. eurų keturmečių ristūnų grupėje iki 4,5 tūkst. eurų suaugusių A reitingo ristūnų grupėje.

Pasak J. Kėrytės, tikimasi, kad dalyviai šeštadienį pademonstruos azartišką lenktyninę dvasią, nors kasmet Sartus gaubia nežinomybė ir svarstymai – įvyks lenktynės, ar ne. 

Sartų lenktynių laimėtojų sąrašas pradėtas fiksuoti nuo 1979 metų. 

Respublikinė lenktyninių žirgų lyga įkurta 1999 metais ir yra vienintelė organizacija Lietuvoje, kuri rūpinasi ristūnų žirgų veisimu, vykdo Lenktyninių ristūnų veislės žirgų veisimo programą, ir organizuoja šios žirgų veislės lenktynes.

Lygos tikslas – sudaryti palankias sąlygas nariams prisistatyti ir populiarinti profesionalų ir mėgėjų ristūnų žirgų sportą, atstovauti ristūnų žirgų savininkams, treneriams ir vadeliotojams.

Organizatorių nuotr.

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

 

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode