Duris atveria Lietuvos žydų kultūros ir tapatybės muziejus

zydumuziejusKetvirtadienį duris atveria Lietuvos žydų kultūros ir tapatybės muziejus, dar vadinamas Litvakų muziejumi. 

Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus padalinys veiks buvusiame žydų gimnazijos „Tarbut“ pastate dabartinėje Pylimo gatvėje ir kvies lankytojus plačiau susipažinti su Lietuvos žydu kultūra, ne tik Holokausto istorija.

 

 „Jeigu paimsime bet kurios istorijos programos vadovėlį, žydai pristatomi dažniausiai per tragediją, Holokaustą, tuo tarpu šis muziejus pasakoja visiškai kitą istoriją. Muziejus pateikia tai, ko nėra vadovėliuose – tai kultūra, tradicijos, religija, raštas, virtuvė, žaidimai, papročiai, žymūs žmonės“, – pristatydamas naują įstaigą sakė Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus direktorius Simonas Strelcovas.

Ekspozicijose žadama pristatyti, kaip vyko ir vyksta litvakų gyvenimas, jose bus koncentruojamasi į žydų kasdienybės aspektus ir kultūrinius judėjimus, ne tik istorines, bet ir šiuo metu visuomenėje aktyviai veikiančias asmenybes.

Muziejuje veiks vieno žymiausių XX amžiaus Lietuvos žydų dailininkų, sunaikintą Šiaurės Jeruzalę įamžinusio vilniečio Rafaelio Chvoleso muziejus, dėmesys bus skiriamas ir kitiems Lietuvoje gimusiems, gyvenusiems ar su ja susijusiems pasaulinio garso litvakams.

Tarp jų – Nobelio premijos laureatai Aaronas Klugas ir Bernardas Lownas, menininkai Markas Antokolskis, Jacques`as Lipchitzas (Žakas Lipšicas), Neemija Arbitblatas, Holivudo žvaigždės Ruth Roman (Rut Roman), Alasas Jolsonas, Laurence`as Harvey`us (Lorensas Harvėjus),  poetas ir dainininkas Leonardas Cohenas (Leonardas Koenas), rašytojai Abraomas Suckeveris, Icchokas Meras, Grigirijus Kanovičius, smuikininkas Jacha Heifetzas (Jaša Heifecas) ir kiti.

Muziejaus įrengimas iš viso atsiėjo per 7 mln. eurų.

BNS nuotr.

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode