Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl Kaune kilusio gaisro bendrovėje „Dirbtinis pluoštas“

polic444Policija pradėjo tyrimą dėl darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimo bei statinių, kur vykdoma pavojinga veikla, galimo priežiūros ir naudojimo taisyklių pažeidimo, antradienį Kaune kilus gaisrui bendrovėje „Dirbtinis pluoštas“.

Apie pradėtą ikiteisminį tyrimą trečiadienį pranešė Policijos departamentas.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai. Tyrimą atlieka Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos 2-ojo skyriaus pareigūnai.

„Tyrimo metu bus siekiama išsiaiškinti šio įvykio kilmės priežastis, padarytą žalos dydį bei asmenis, kurių veiksmai, arba priešingai – neveikimas, tiesiogiai sietinas su kilusiu galimai žalingų medžiagų nuotėkiu ir jo pasekmėmis“, – trečiadienį pranešė prokuratūra.

Apie 14.40 min., antradienį, Kaune, Pramonės prospekte, įmonės gamybinėse patalpose, kilo gaisras. Per jį apdegė pastato vidaus patalpos bei nukentėjo du įmonės darbuotojai. 28-erių ir 30-ties metų vyrai nudegimus gydosi ambulatoriškai.

Iš gaisro buvo evakuoti aštuoni žmonės, policijos pareigūnai teritoriją aptvėrė STOP juosta teritoriją ir evakavo aplinkinių įmonių darbuotojus.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad darbdavys ar jo įgaliotas asmuo, pažeidęs Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatyme ar kituose teisės aktuose nustatytus darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimus, jeigu dėl to įvyko sunkus ar mirtinas nelaimingas atsitikimas darbe arba atsirado kitokių sunkių padarinių, baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.

Šiame straipsnyje numatyta veika yra nusikalstama tik tais atvejais, kai ji padaryta dėl neatsargumo, už šiame straipsnyje numatytą veiką atsako ir juridinis asmuo.

Įstatymas taip pat numato atsakomybę už aplinkos apsaugos arba gamtos išteklių naudojimo arba statinių, kuriuose naudojamos ar saugomos pavojingos medžiagos arba kuriuose yra potencialiai pavojingų įrenginių ar vykdoma pavojinga veikla, priežiūros ar naudojimo taisyklių pažeidimą.

Tas, kas pažeidė teisės aktų nustatytas aplinkos apsaugos arba gamtos išteklių naudojimo, arba statinių, kuriuose naudojamos ar saugomos pavojingos medžiagos arba kuriuose yra potencialiai pavojingų įrenginių ar vykdoma pavojinga veikla, priežiūros ar naudojimo taisykles, jeigu tai sukėlė pavojų žmogaus gyvybei ar sveikatai arba dėl to galėjo būti padaryta didelė žala orui, žemei, dirvožemiui, vandeniui, gyvūnams, augalams, kitiems gyviesiems organizmams, organinėms ir neorganinėms medžiagoms ar antropogeniniams komponentams arba atsirasti kitų sunkių padarinių bet kuriam iš šių aplinkos elementų, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Kaip skelbė BNS, bendrovės „Dirbtinis pluoštas“ teritorijoje antradienį popiet kilęs gaisras 17 valandą gaisras buvo užgesintas.

Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) antradienį pranešė, kad gaisro metu sudegė apie 6,5 kubinių metrų tirpalo, sumaišyto su acetonu.

Gaisras kilo bendrovės „Dirbtinis pluoštas“ teritorijoje įsikūrusioje įmonėje „DP Acetate“, Aplinkos apsaugos departamentas pradėjo neplaninį pastarosios įmonės patikrinimą.

Pasak pranešimo, AAD specialistai paims aplinkos oro, kietųjų dalelių, lakiųjų organinių junginių ir nuotekų mėginius tyrimams, gyventojai raginami vengti gaisravietės vietos bei neatidarinėti langų.

Pasak pranešimo, gavus mėginių rezultatus bus sprendžiama, ar būtina atlikti tyrimus visuomeninėse ir gyvenamosiose patalpose. Kauniečiai apie tai bus informuoti.

Kaip skelbia Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, per gaisrą apdegė pirmame aukšte esantys medžio celiuliozės maišytuvai. Degė trys celiuliozės talpyklos iš aštuonių, juos įmontuotos į pastato konstrukcijas.

Pirmame aukšte buvo 10 tonų celiuliozės. Trečiame aukšte buvo talpyklos su 30 kubinių metrų acetono, penktame aukšte buvo 52 kubiniai metrai acetono, įvykio metu talpyklos liko nepažeistos.

Nuo karščio deformavosi pastato konstrukcijos tarp pirmo ir antro aukštų. Aprūko ir sulietos trijų aukštų patalpos, išdužo dalis langų. 

AAD skelbia, kad praėjusių metų gruodžio 8 dieną atliko bendrovės „DP Acetate“ planinį išplėstinį patikrinimą, kurio metu aplinkosauginių pažeidimų nenustatyta. Jo metu tikrinta gamybos metu susidarančių nuotekų, atliekų ir oro taršos valdymas.

„DP Acetate“ turi taršos leidimą. Pagrindinė veikla – dirbtinio pluošto siūlų gamyba iš acetilceliuliozės pluošto tirpinant jį acetone ir vėliau įrengimais filtruojant ir formuojant siūlus.

 

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

 

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode