Aplinkosaugininkų vadovas: kurį laiką nebus skiriamos baudos už taršius automobilius

autoAplinkosaugininkams keliuose pradedant tikrinti automobilių taršą, Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) kurį laiką netaikys baudų už netvarkingus automobilius, sako institucijos vadovas.

Giedriaus Kadziausko teigimu, planuojami reidai bus skirti vairuotojų prevencijai, o baudos kol kas baudos nebus taikomos siekiant paskatinti vairuotojus sutvarkyti taršius automobilius. 

„Rengsime reidus, kurių metu vairuotojai turės galimybę pasitikrinti. Kažkurį laiką vairuotojams netaikysime atsakomybės, paskatindami juos susitvarkyti. Tam, kad parodytumėm vairuotojams, visuomenei, kaip veikia šita sistema, kad ji yra draugiška“, – pirmadienį bendrame Seimo Aplinkos apsaugos bei Teisės ir teisėtvarkos komitetų posėdyje sakė G. Kadziauskas.

Komitetai pirmadienį pasiūlė paruošti Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kurios leistų aplinkosaugininkams pirmąkart pažeidėjus tik įspėti.

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė Aistė Gedvilienė posėdyje pabrėžė, kad taršių automobilių vairuotojus tik įspėjant  apie pažeidimą ir neskiriant baudos reikėtų keisti teisės aktus.

„Jei neturime teisės aktų bazėje galimybės paleisti, pagauti pažeidėją, jis turėtų gauti baudą. Bet galbūt čia yra kelias į tai, kad turėtume turėti šiokias tokias pataisas dėl įspėjimo galimybės“, – posėdyje teigė A. Gedvilienė.

G. Kadziausko teigimu, galimybė reidų metu taikyti įspėjimą ne tik prevencinių akcijų, bet ir patikrinimų metu turėtų būti numatyta  Administracinių nusižengimų kodekse: „Kad greta tų šiandien numatytų sankcijų būtų ir įspėjimas“. 

Nuo sausio 1 dienos įsigaliojus įstatymo pakeitimams, aplinkosaugininkai gali be kitų institucijų pareigūnų dalyvavimo keliuose stabdyti ir atlikti transporto priemonių taršos matavimus. Vis tik dėl šaltų orų patikrinimai dar nebuvo atliekami.

Pasak G. Kadziausko, patikra nebus atliekama tamsiu paros metu, transporto priemones stabdys tik uniformuoti pareigūnai.

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas posėdyje kalbėjo, kad gyventojams trūksta patikimos informacijos apie patikrą, internete skleidžiamos melagienos, esą AAD reidus vykdys naktimis, be uniformų, konfiskuos automobilius ir panašiai.

„Tai nėra visuotinė kontrolė, tai yra proporcinga kontrolė (...). viečiu matyti tą taršos prevencijos užduotį, kurią turime išspręsti““, – teigė ministras. 

Kaip anksčiau skelbė AAD, už transporto priemonių, kurių į orą išmetamų teršalų kiekis viršija normas, naudojimą gresia 100-300 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – 300-500 eurų bauda.

Aplinkos teršimas pavojingomis cheminėmis medžiagomis ir mišiniais asmenims užtraukia 60-120 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – 150-300 eurų baudą.

Per metus AAD planuoja patikrinti nuo 9 iki 15 tūkst. automobilių.

BNS nuotr.

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode