Baigiantis perregistravimo terminui šalyje gali būti apie pusšimtis rusiškų automobilių

rusiskiautoLietuvoje dar gali būti apie 50 automobilių rusiškais numeriais, teigia muitinė.

Pirmadienį baigsis terminas, iki kada Rusijoje registruotų transporto priemonių savininkai turėjo jas perregistruoti Europos Sąjungoje (ES).

„Muitinės duomenimis, Lietuvoje yra kelios dešimtys dar važinėjančių automobilių su Rusijoje registruotais numeriais. Labai apytikslis skaičius – apie 50“, – BNS informavo Muitinės departamento atstovė Irmina Frolova-Milašienė.

Pasak jos, pareigūnai skaičiuoja eisme dalyvaujančius automobilius.

Tikėtina, kad tam tikras skaičius transporto priemonių gali būti stovėjimo aikštelėse ar stovėti kitose vietose.

„Jų nematome“, – sakė I. Frolova-Milašienė.

Jos teigimu, nustačius, kad tokios transporto priemonės negali būti Lietuvoje, tai bus laikoma tarptautinių sankcijų pažeidimu.

Pažeidėjams grės administracinė atsakomybė – automobilio konfiskavimas ir bauda. Už pirmąjį pažeidimą asmenys galės sulaukti baudų nuo 200 iki 6 tūkst. eurų, už pakartotinį – nuo 2 tūkst. iki 6 tūkst. eurų. Juridinių asmenų vadovai atitinkamai būtų baudžiami nuo 600 iki 6 tūkst. ir nuo 4 tūkst. iki 6 tūkst. eurų baudomis.

Išimtine tvarka, pateikus supaprastinto tranzito dokumentą, Lietuvą toliau galės kirsti tranzitu į Kaliningrado sritį ar iš jos vykstantys automobiliai, tačiau į šalį jie bus įleidžiami tik kartu važiuojant transporto priemonės savininkui. Lietuvą tranzitu bus privaloma pervažiuoti per 24 valandas.

Praėjusį rugsėjį Europos Komisijai atnaujinus išaiškinimą dėl taikomų sankcijų, ES pasienio valstybės, užtikrindamos tarptautinių sankcijų įgyvendinimą, nebeįsileidžia automobilių iš Rusijos, išskyrus tranzito atvejus. 

Numatyta, kad iki rugsėjo 11 dienos į Lietuvą įvažiavę automobiliai per šešis mėnesius turi būti perregistruoti arba išvykti iš Bendrijos teritorijos.

„Regitros“ atstovas Lukas Vosylius informavo, kad per šį pusmetį į lietuviškas perregistruotos 65 transporto priemonės.

„Daugiausia – 30 – prašymų sulaukta rugsėjį. Kitais mėnesiais antplūdžio nebuvo“, – BNS teigė L. Vosylius.

Informaciją apie pastebėtas rusiškas transporto priemones rinks ir Muitinės kriminalinei tarnybai perduos policija. Muitinė savo ruožtu tirs, ar automobilis gali būti Lietuvos teritorijoje. 

Apie pastebėtą automobilį rusiškais numeriais bendruoju pagalbos centro telefonu kviečiami informuoti ir gyventojai.

Pasak I. Firminos-Milašienės, nuo praėjusių metų rugsėjo 11 dienos iš Rusijos į Lietuvą neįleisti 52 automobiliai.

BNS nuotr.

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode