Į ką atkreipti dėmesį renkantis virtuvės reikmenis?

indaiSudomino nauji virtuvės reikmenys iš Pigu.lt? Prieš juos pirkdami turite žinoti, į ką atkreipti dėmesį, nes net ir smulkios detalės gali sukurti labai didžiulį skirtumą tarp vieno ar kito daikto. Tinkami pasirinkimai pavers maisto gamybą ar kitus darbus bei kasdienius veiksmus daug malonesniais.

Puodeliai, taurės, ąsočiai

Į šiuos dalykus verta kreipti dėmesį, kadangi visi šie reikmenys naudojami kasdien, o lentynose užima gana daug vietos.

Rinkdamiesi puodelius, puodelius ir ąsočius atsižvelkite ir į funkcionalumą, ir į estetiką. Medžiaga labai svarbu puodeliams ir taurėms. Keramika ir stiklas idealiai tinka kasdieniam naudojimui, nes gerai išlaiko šilumą ir džiugina patvarumu. Na, o jei puodelis turi tikti ir žygiams ar kelionėms, tada tiks termosai, kuriuose gėrimai ilgai išlieka karšti arba šalti. Pigu.lt el. parduotuvėje galite dar patogiai filtruoti puodelius ir indus pagal jų paskirtį: alui, arbatai, vynui, gaiviesiems gėrimams ir panašiai.

Ąsočiai būna įvairaus dizaino, tačiau praktiškam naudojimui virtuvėje ieškokite tokių, kurie būtų permatomi bei leistų aiškiai suprasti, kiek dar skysčio yra viduje. Patogu pirkti ir komplektą, kai prie ąsočio pridedamos taurės/stiklinės. Jeigu ąsotis iš plastiko, rinkitės tik BPA neturinčio plastiko modelius su plačiu snapeliu, kad būtų lengva pilti.

Patarimas: patikrinkite, ar gaminius galima plauti indaplovėje, jei ją turite.

Indai, lėkštės, servizai

Tai yra labai svarbi kiekvienos virtuvės dalis. Rinkdamiesi indus ir lėkštes, vertinkite jūsų gyvenimo būdui tinkamas medžiagas. Porcelianas yra laikomas elegancijos viršūne, bet dėl delikatumo jis nelabai tinka kasdieniam naudojimui.

Dabar labai populiari keramika bei net akmens masė. Tai patvaresni ir kasdieniam naudojimui tinkamesni variantai, tačiau jų estetika gali būti išskirtinesnė ir dėl to reikia pasirinkti tokį rinkinį, kuris derėtų prie visumos.

Patarimai:

  • Jei turite vaikų, rinkitės tokias medžiagas kaip melaminas ar grūdintas stiklas, kurios mažiau linkusios suskilti ar sudužti.

  • Nesvarbu, ar renkatės minimalistines, senovines, ar temines lėkštes, ieškokite dizaino, kuris papildytų jūsų virtuvės interjerą, derėtų prie spalvinės gamos ir(ar) konkrečių detalių.

  • Įsitikinkite, kad lėkštes ir indus galima lengvai sukrauti spintelėse ir sutaupysite vietos.

Puodai

Norint, kad kuo mažesnė maisto gamybos proceso dalis taptų galvos skausmu, reikia atidžiai rinktis puodus bei greitpuodžius.

Beveik visuose namuose pravers nerūdijančiojo plieno puodai su aliuminio šerdimi. Tai užtikrina tolygų kaitinimą. Nelipnūs paviršiai taip pat yra didelis privalumas dėl ko daiktus lengviau plauti ir už ką verta mokėti papildomai.

Kalbant apie greitpuodžius, vis populiaresni darosi elektriniai greitpuodžiai. Ieškokite modelių su saugos funkcijomis ir programuojamais nustatymais, kad gaminti būtų lengva ir saugu. Be to, greitpuodžiai su nerūdijančio plieno vidumi paprastai yra patvaresni, palyginti su greitpuodžiais su nelimpančia danga.

Patarimas: patikrinkite ar puodai tinka indukcinėms viryklėms, jei tokias turite.

Keptuvės

Keptuves galite pirkti po vieną, tačiau neretai patogesnė opcija yra įsigyti rinkinį/komplektą, kuriame būtų panašios, tik skirtingų dydžių keptuvės. Tada būsite pasiruošę įvairiems maisto ruošimo poreikiams.

Nepridegančios keptuvės puikiai tinka kiaušiniams ir žuviai kepti, o iš ketaus pagaminti indai labai pritaikyti mėsai kepti ir ilgai išlaiko šilumą. Rinkdamiesi turite galvoti apie tris dalykus – dydį, medžiagą bei rankeną.

Dydis priklauso nuo jūsų poreikių, bet rekomenduotume turėti bent dvi skirtingo skersmens keptuves. Kalbant apie medžiagą, galite rinktis nepridegančias, nerūdijančio plieno arba ketaus keptuves. Pastarosios ilgiau tarnauja, bet nepridegančias gali būti daug lengviau valyti.

Na, o verta papildomai mokėti ir už tai, kad rankenos būtų atsparios karščiui.

Dar keletas bendrų patarimų

Turime ir keletą bendrų patarimų kitiems reikmenims:

  • Stikliniai arba keramikiniai kepimo indai tolygiai paskirsto šilumą;

  • Maisto saugojimo indai, jeigu iš plastiko, turėtų būti BPA-Free;

  • Kartu su peiliais įsigykite ir galąstuvą;

  • Pirkite peilių rinkinį;

  • Jei perkate stalo įrankius, įsigykite du komplektus – vienas bus kasdieniam naudojimui, o antras – progoms;

  • Kartu su įprastais įrankiais įsigykite ir serviravimo įrankių – samčių, žnyplių salotoms ir panašiai.

24-113

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode