Pakabukai: kokius dažniausiai renkasi lietuviai ir, kokia jų simbolika?

pakabukaiJuvelyriniai dirbiniai turi savo vertę. Ji priklauso nuo papuošalui naudojamo metalo, brangakmenių. O neretai vertė įgaunama ir dėl kitų priežasčių: progos, kada buvo gautas; kieno tai dovana; kokius atsiminimus sukelia. Vienas iš tokių papuošalų, kuris bene visada turi ypatingą reikšmę – pakabukai. 

Populiariausi pakabukų simboliai

  • Begalybės ženklas

Šį ženklą imta naudoti matematikoje nuo 1655 metų. Dž. Volisas savo pasirinkimo nepaaiškino, bet tikima, jog tai yra skaičiaus 1000. Begalybė kartais naudojama nusakyti beribę Visatą arba – beribę meilę, draugystę, norą amžinai būti kartu.

  • Širdis

Mūsų laikais šis simbolis reiškia meilės santykius, bet praeityje jo reikšmė buvo visai kitokia. Pavyzdžiui, senovės Graikijoje širdelė simbolizavo silfijų – retą ir labai vertingą augalą, kurio sėklos buvo širdies formos. Jis buvo naudojamas kaip prieskonis ir kaip vaistas, taip pat kaip kontraceptinė priemonė.

  • Kryžius

Visame pasaulyje kryžius tapo neatsiejamu krikščionybės simboliu, tačiau dar iki jos atsiradimo kryžius laikytas pagonių Saulės dievo ženklu. Vienodo ilgio ašių kryžius pagonybėje simbolizavo tobulą vyriškosios ir moteriškosios energijų sąjungą. Manoma, kad kryžiaus ašys simbolizavo Saulės dievo energiją, o aplink jas apibrėžtas apskritimas – nenutrūkstamą Mėnulio deivės sąjungą. Senovės graikų ir romėnų kultūrose kryžius simbolizavo keturias stichijas – Žemę, Orą, Ugnį ir Vandenį, o senovės Rytuose įkūnijo keturias žmogaus dalis – protą, sielą, širdį ir kūną.

  • Zodiako ženklai

Lietuviai mėgsta nešioti pakabukus su savo zodiako ženklais. Juvelyrų teigimu, dažniausiai perkami būna skorpiono, ožiaragio bei vandenio ženklai.

Pakabukai su brangakmeniais

Neretai žmonės pasirenka nešioti ne tam tikrą simbolį, o tam tikrą akmenuką. Kartais tai būna tiesiog jiems gražus brangakmenis, o kartais jis pasirenkamas pagal zodiaką, gimimo mėnesį ar kitokius siekius: norą privilioti sėkmę, meilę, apsaugoti nuo piktos akies ir t. t.

  • Deimantas

Ne veltui deimanto žodžio kilmė reiškia „nenugalimas“. Būtent šį akmenį dėvintys asmenys tikisi sėkmės, gerų sandorių, derybų, nurungti konkurentus ir t. t. Deimantas išskirtinai atspindi šviesą, todėl neabejotinai patrauksite į save dėmesį.

  • Smaragdas

Senovės egiptiečiai tikėjo, jog pakabukai su smaragdais simbolizuoja vaisingumą bei atgimimą. Jis buvo siejamas su graikų deive Venera, kuri simbolizavo meilę ir grožį, o keliose skirtingose kultūrose smaragdas nuo seno reiškė sėkmę. Sakoma, kad jis net gerina atmintį, intelektą.

Beje, ar žinojote, kad būtent smaragdo papuošalus yra įprasta dovanoti 20-ųjų ir 35-ųjų vestuvių metinių proga.

  • Safyras 

Pakabukai su safyrais laikomi populiariausiais rinkoje. Senose legendose safyras visuomet siejamas su religija ir karališkais turtais. Taip pat tikima, kad jis susijęs su trečiosios akies čakra, suteikia energijos, išminties, įžvalgų. Įkvepia ramybę, džiaugsmą, vidinį grožį. Beje, šį akmenį palankiausia dovanoti 45-ųjų metinių proga.

23-287

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode