Festivalis
Pasakiška kelionė po jausmų pasaulį

Rugsėjo 21 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje į kelionę po jausmų pasaulį pakvietė aktorė, radijo laidų vedėja, ankstyvojo ugdymo mokyklėlės „Šilkaus pupa“ įkūrėja Kristina Savickytė. Edukacijose „Pasakiška kelionė po jausmų pasaulį“ dalyvavo moksleiviai iš Kazimiero Jagmino pradinės mokyklos ir vaikai iš lopšelio-darželio „Saulutė“. Tai dar viena projekto „Emocijų karuselė: skaitau, džiaugiuosi, dalinuosi“ veiklų, kurias finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Mažeikių rajono savivaldybė.

 

Aktorė pasakojimui apie jausmus pasitelkė personažą kiškį nulėpausį, kuriam vardą Princas išrinko vaikai. Vaikams taip pat reikėjo nuspręsti, kokiomis transporto priemonėmis kiškis leisis į kelionę. Pirmiausia vaikai pasiūlė keliauti mašina iki pirmos stotelės. O pirma stotelė pasirodė besanti Smalsumo pieva. Ten kiškis Princas sutiko mažyčių žmogelių, kurie jam uždavė galybę klausimų. O vaikams aktorė pasiūlė taip pat paklausinėti ir ką nors sužinoti apie šalia sėdintį draugą. Klausimus vaikai galėjo užduoti ir pačiai aktorei. Po to kiškį vėl reikėjo sodinti į kitą transporto priemonę ir tęsti kelionę. Taip keliaudami įvairiomis transporto priemonėmis, pasitelkę fantaziją, vaikai kartu su kiškiu aplankė oranžinius Pykčio kalnus, Įkvėpimo laukus, Nuobodulio slėnį, Liūdesio upę, Baimės tarpeklį, Dėkingumo ežerą. O sugrįžę namo ir pamatę vaivorykštę, prisiminė, kur buvo ir nusprendė, kad kaip ir vaivorykštei reikalingos visos spalvos, kad ji būtų graži, taip ir žmonėms, visokie jausmai yra reikalingi. Kelionės po jausmų pasaulį metu viešnia su vaikais diskutavo apie tai, kaip jie įveikia atsiradusį pyktį, kokie dalykai juos įkvepia, kaip jie susidoroja su atsiradusiu nuoboduliu. Vaikai kartu su aktore aiškinosi kokioje kūno vietoje skauda, kai būna liūdna ir kaip su tuo susidoroti, vardino ko labiausiai bijo jų mamos. Kad nebūtų nuobodu, aktorė vaikus kvietė kartu pasimankštinti ir sukurti kažkam dėkingumo atviruką.

Sigita Repšytė, projekto koordinatorė, Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriaus vedėja

Ingridos Jonušienės nuotr.

Daugiau nuotraukų: (1) Facebook

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode