Iš Europos jaunųjų karatė kovotojų čempionato – su pirma komandine vieta

Europos jaunučių, jaunių ir jaunimo pilno kontakto karatė čempionate, kuris vyko Bulgarijos sostinėje Sofijoje, Lietuvos sportininkai komandinėje įskaitoje iškovojo pirmąją vietą.

Antrąją vietą komandinėje įskaitoje užėmė Ukrainos rinktinė, trečiąją – Lenkijos.

Labiausiai tituluotas namo grįžo Klaipėdos „Okinavos“ (trenerė – Diana Mačiūtė) auklėtinis Nikas Kvasys, Bulgarijoje net triskart lipęs ant aukščiausio prizininkų pakylos laiptelio.

Uostamiesčio sportininkas jaunučių (iki 16 metų) kumitė rungties 70-75 kg svorio kategorijos varžybose visas keturias kovas laimėjo ankščiau laiko nokautu („ippon“), o finale įveikė kartvelą Anri Mšhaladadzę. Individualios katos rungties finale N. Kvasys pranoko savo klubo draugą Tautvydą Rutę, o kartu su šiuo atletu bei Arsenijumi Djakovu dar triumfavo ir komandinėse katos varžybose.

Tarp jaunučių čempionais taip pat tapo du Klaipėdos „Shodan“ auklėtiniai (treneris – Lukas Kubilius): Gintarė Šarkauskaitė (virš 65 kg) lemiamoje kovoje palaužė vengrę Eriką Jozsą, o Gratas Tamošiūnas (65-70 kg) – vengrą Normaną Seboką.

Jaunių (iki 18 metų) amžiaus grupės kumitė rungtyje buvo pelnytos dvi pirmosios vietos, kurias iškovojo Greta Intaitė (55-60 kg; „Shodan“) ir Justyna Vabalis (60-65 kg; Vilniaus „Ippon“, Jevgenijus Jurutas). G. Intaitė lemiamoje kovoje įveikė bulgarę Elitsą Ivanovą, o J.Vabalis pranoko vengrę Csenge Kerezsi.

Lietuvių titulų kraitį šioje grupėje papildė „Shodan“ komanda (Kornelija Česnakaitė, Martinas Kumpis, Dominykas Riauba, Matas Veitas), nugalėję komandinės katos varžybose.

Jaunimo (iki 21 metų) amžiaus grupės kumitė rungtyje čempionu tapo Gediminas Cvykas iš Jonavos „Kumite“. Valdo Braslausko auklėtinis 80-85 kg svorio kategorijos finale nokautu nugalėjo ukrainietį Romaną Volčenką.

Antrąjį aukso medalį šioje amžiaus grupėje Lietuvai katos rungtyje pelnė Matas Sasnauskas („Okinava“).

Europos jaunųjų pilno kontakto karatė čempionate dalyvavo 496 sportininkai iš 22 šalių.

Asociatyvi Budas.lt archyvo nuotr. :Karatistų stovykla

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.