Vairas
Kavaliauskas
Per keturis mėnesius vilniečiai lauko gertuvėse išgėrė per 760 tūkst. litrų vandens

litruPer keturis mėnesius Vilniaus gyventojai lauko gertuvėse išgėrė daugiau nei 760 tūkst. litrų vandens.

Kaip ketvirtadienį pranešė vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“, nuo gegužės mėnesio Vilniuje iš lauko gertuvių, kurių sostinėje yra 36, išgerta 3,8 mln. stiklinių vandens. Anot bendrovės, atsisakant tokio kiekio vandens plastikinėse pakuotėse, į atmosferą nepateko 125 tonos šiltnamio efektą sukeliančių CO2 dujų.

„Vis didėjantis vilniečių pasirinkimas gerti švarų ir nemokamą vandenį iš miesto gertuvių yra puikus ženklas, kuria kryptimi juda Vilnius – mažiname plastikinių butelių vartojimą, taupome savo pinigus ir padedame aplinkai. Pasibaigus lauko gertuvių sezonui, kviečiu ir toliau gerti tyrą ir sveiką Vilniaus vandenį namuose ar viešojo maitinimo įstaigose“, – pranešime cituojamas Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas.

Pasak „Vilniaus vandenų“ vadovo Sauliaus Savicko, bendrovės atliktas tyrimas rodo, kad kas antras vilnietis, išeidamas iš namų pasiima su savimi daugkartines gertuves ir jas pasipildo vandeniu iš čiaupo ir lauko gertuvių.  

„Šią vasarą atlikto visuomenės nuomonės tyrimo duomenimis, per metus vandenį iš čiaupo geriančių vilniečių padaugėjo trečdaliu – jį geria 71 proc. Vilniaus gyventojų. Kurdami ir plėsdami lauko gertuvių infrastruktūrą lankomiausiose miesto vietose siekiame užtikrinti nemokamo tyro vandens iš Vilniaus gelmių prieinamumą ten, kur jo labiausiai reikia“, – nurodė S. Savickas.

„Esame įsitikinę, kad vandens iš plastikinių pakuočių vartojimas yra perteklinis įprotis ir jis palaipsniui toliau mažės. Prie to prisidėsime plėsdami lauko gertuvių infrastruktūrą tose lokacijose, kurios tampa naujais miesto traukos centrais“, – sakė jis.

Anot bendrovės, šįmet „Vilniaus vandenys“ kartu su Vilniaus miesto savivaldybe lauko gertuvių tinklą išplėtė sporto ir rekreacijos teritorijose – prie Baltojo tilto ir Vingio parke. Jose buvo fiksuoti iki dvylikos kartų didesni išgerto kiekiai negu kitose miesto gertuvėse: prie Baltojo tilto buvo išgerta 300 tūkst. stiklinių vandens, o Vingio parke rekordinis skaičius – 1 mln. stiklinių vandens.

„Vilniaus vandenų“ skaičiavimais, geriant vandenį iš lauko gertuvių ir neperkant jo plastikiniuose buteliuose per trejus metus sutaupyta 4,5 mln. eurų.

Pasak bendrovės, ateinančiais metais planuojama gertuvių tinklo plėtra naujose Vilniaus vietose, kur formuojasi dideli gyventojų srautai ir auga poreikis atsigaivinti tyru vandeniu.

Lauko gertuvių vasaros sezoną bendrovė uždarys palaipsniui: iki spalio mėnesio pradžios bus išmontuotos mobiliosios gertuvės, o stacionariosios veiks priklausomai nuo lauko temperatūros. Jas išjungti planuojama lapkritį.

„Vilniaus vandenys“ tiekia geriamąjį vandenį ir tvarko nuotekas 282 tūkst. klientų Vilniuje bei Vilniaus, Švenčionių ir Šalčininkų rajonuose. Bendrovės akcininkai yra Vilniaus miesto (90,79 proc.), Vilniaus (4,06 proc.), Švenčionių (3,37 proc.) ir Šalčininkų (1,78 proc.) rajonų savivaldybės.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode