Vairas
Kavaliauskas
Prie Seimo LBGTQ protestuos prieš turinio cenzūrą, tėvai – dėl gyvenimo įgūdžių programos

progPrie Seimo ketvirtadienį vyks du protestai, viename jų LBGTQ bendruomenės atstovai protestuos prieš turinio cenzūrą, o tėvų bendruomenė – dėl mokyklose šį rudenį startavusios gyvenimo įgūdžių programos. 

Tiek vieno, tiek kito renginio organizatoriai nurodė, jog akcijose dalyvaus iki 100 žmonių.

Kaip pranešė Nacionalinė tėvų ir šeimų asociacija, nevyriausybinės organizacijos, ginančios šeimų ir tėvų interesus ugdymo procese, rengia piketą prieš Gyvenimo įgūdžių ugdymo programą ir jos įgyvendinimą.

Anot asociacijos, programoje įtvirtinamas visuomenei ir tėvams nepriimtinas požiūris į lytiškumą ir žmogaus asmenį, nepasiruošta jos įgyvendinimui, nėra parengtų mokytojų. 

Tuo metu protestą prieš LGBTQ turinio cenzūrą Lietuvoje organizuojanti Lietuvos gėjų lyga (LGL) pranešė, kad proteste ketinama paraginti sprendimų priėmėjus panaikinti diskriminacinio pobūdžio Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo nuostatą, kuria remiantis ne kartą buvo apribota su LGBT bendruomene susijusi informacija. 

„Nebegalime pasyviai stebėti, kaip cenzūruojamos mūsų tapatybės, o moksleiviams remiantis šio įstatymo nuostata nepateikiama jokios su jų lytiškumu susijusios informacijos. Naujausios LGL atliktos LGBT moksleivių apklausos duomenys rodo, kad LGBT moksleivių saugumo pojūtis Lietuvos mokyklose nuo 2017 metų reikšmingai mažėja“, – pabrėžia LGL vadovas Vladimiras Simonko.

Organizatoriai kviečia palaikyti Teisingumo ministerijos pastangas panaikinti diskriminacinio pobūdžio Nepilnamečių apsaugos įstatymo nuostatą, o Vyriausybę ir Seimo narius – balsuoti už šią iniciatyvą ir išspręsti „įsisenėjusią, žalą LGBT bendruomenei ir Lietuvos tarptautiniam įvaizdžiui“ darančią problemą.

Nacionalinė LGBT teisių organizacija LGL vykdo elektroninę peticiją, kuria raginama panaikinti, kaip teigiama, diskriminacinio pobūdžio Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo nuostatą. Peticiją jau pasirašė apie 11 tūkst. žmonių. 

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode